16°C
TRABZON HAVA DURUMU16°C Sağanak Yağışlı
İLETİŞİM 0532 620 65 90

Bizden Haberler

Araklı Çankaya Dağbaşı Yardımlaşma Derneği – HARUSKA.NET

Dernek İftarına Yoğun Katılım

- +
Dernek İftarına Yoğun Katılım

Araklı Çankaya Dağbaşı(Haruska) Derneği yeni yönetimi ile faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.

“Aynı Sofrada Buluşalım” Sloganı ile Çankayalıların davet edildiği ilk kez geniş katılımlı yapılan iftar programımız Arnavutköy’de düzenlendi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen iftar programına hemşehrilerimiz  aileleri ile katılım sağladı.Trabzonspor maçı gösterilen salonda gol sevinci fotoğraf karelerine yansıdı.

Programa katılamayan Araklı Belediye Başkan Yardımcısı Burhan Akyıldız,Sakarya Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ve Yardımcısı Mustafa Özer,Sakarya Akparti Milletvekili adayı Mahmut Tandoğan,Sakarya Hendek Belediye Başkan adayı Ali Kemal Sofu ve Araklılı hemşehrmiz Chp Genel Sekreteri Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi mesajlarını ilettiler.

3d8cc31af3
Dernek Başkanı Adem Özer konuşmasında;

“İftar programımıza uzaktan ve yakından katılarak bizleri onurlandıran siz değerli katılımcılara teşkkür ediyorum. Geçmiş yönetimimizden , üyelerimizden vefat edenlere yüce Allahtan rahmet diliyorum.

Bizleri bu çalışmalarımızda yalnız bırakmadığınız için bu salonu doldurduğunuzdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Derneğine sahip çıkan dernek faaliyetlerine katılan elini taşın altına koyan her daim bizlerle birlikte olan üyelerimize çok ama çok teşekkür ediyorum.
47df8676cd

Hiçbir maddi menfaati bulunmak sızın işinden, ailesinden ve zamanından fedakarlık ederek dernek için çalışan tek gayesi derneğine, köylüsüne hizmet etmek olan çok değerli yol arkadaşlarım ve yönetim kurulu üyelerine çabalarından dolayı minnettar olduğumu belirterek çok teşekkür ediyorum.

Derneğimizin kurulduğu 2002 yılın dan bu yana derneğimizi kuran ve yaşatmaya çalışan kurucu başkanımız Ali ÖZER ve sonraki başkanımız Ali Osman SESLİKAYA ve yönetim kurullarına çok teşekkür ediyorum.

Değerli üyeler ve değerli haruskalılar bu bir bayrak yarışıdır her birimiz aldığımız bu bayrağı bir adım daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde elimizden gelen çabayı gösterdik göstereceğiz. Köyümüzde kıldığımız teravih namazının tadını, bayram sabahı köyümüzde bayramlaşmanın sevincini hepimiz çocuk kalbimizde yaşadık. Geçmişe olan özlemimizi bu birlik sofralarında inşallah birlikte gidereceğiz. Gelecek yıllarda etkinlik sayımızı arttırarak bizi biz yapan doğduğumuz ve büyüdüğümüz toprakların insanına hizmet etme adına faaliyetlerimize devam edeceğiz. İhtiyacımız olan birlikteliği sağlamak , derneğimizi kısa sürede öncü ve başarılı bir sivil toplum kuruluşu yapabilmek için kimseyi ötekileştirmeden adımız kardeşlilk soyadımız sabır olacak.

Türkiyenin dört bir köşesinde on binden fazla nüfusa sahibiz. Gönüllülerden oluşan güçlü ve dinamik kadromuz ile bu büyük aileyi tek çatı altında toplayıp hemşerilerimizin sesi olacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılmak düğün ve cenaze dışında belirli vakitlerde hemşerilerimizi bir araya getirmek için yapmayı planladığımız etkinliklerin müjdesini paylaşmak istiyorum .

İftar Programının Tamamını Finanse Eden Merhum Ali Akyıldız Oğlu,Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Temel Akyıldız‘ın Kardeşi,Avusturya İslam Federasyonu İrşat Başkanı ve Hak Transporte Firma Sahibi Hüseyin Akyıldız(Gaguç) Hocamıza, maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen yönetim kurulu üyelerimiz Hüseyin AKGÜN(Dandil)’e, Murat Koçak(Huşut) oğlu Ali KOÇAK ve Seymen Hasan Akyıldız Oğlu Erkan AKYILDIZ‘a kardeşime,bizi hiçbir zaman geri çevirmeyen Sefa AKYILDIZ‘a , Kemal ÖZER‘e , Ali KOÇAK(Muti) kardeşime Metin AKYILDIZ(Hacilli) ve özellikle sizleri ağırlağımız bu muhteşem salon ve program konusunda bizden desteğini esirgemeyen Arnavutköy Belediyesi Meclis Üyemiz İlyas SESLİKAYA‘ya ve burada adını zikredemediğim bizlere her zaman maddi manevi desteklerini esirgemeyen kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Rabbim onlardan sonsuz razı olsun.
30451_arakli-dagbasi-haruska-dernegi-iftarina-yogun-katilim (1)

Soframızı bereketlendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sözlerimi şu kelimelerle bitirmek istiyorum.Gülümsemek kalbe hayat verir, ruha huzur verir, insanları kaynaştırır , insanlar arasında güven , sıcaklık ve yakınlaşma meydana getirir. Dostlukları artırır , düşmanlıkları öldürür , husumeti kırar, kırgınlıkları önler şeytandan gelen kini , nefreti , öfkeyi , kızgınlığı ,küskünlüğü söndürür ve yok eder. Hep gülümsememiz dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum . Sağ olun , var olun ,Allaha emanet olun.”diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUM GÖNDERYorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir, üye olmak için tıklayınız.